Papa Franjo uputio srdačnu riječ ohrabrenja

Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin uputio je u ponedjeljak 23. ožujka 2020. godine uime Pape Franje zagrebačkom nadbiskupu kardinalu Josipu Bozaniću pismo povodom razornog potresa koji je pogodio Grad Zagreb i okolicu. Poruku donosimo u cijelosti:  
Uzoritom gospodinu kardinalu Josipu Bozaniću,
Nadbiskupu zagrebačkom

Dramatične vijesti o snažnom potresu koji je pogodio Grad Zagreb kao i cijelu Vašu nadbiskupijuispunio je žalošću Svetoga Oca, koji me je zadužio da prenesem Vama Uzoriti, izraze njegova suosjećanja u boli dragog hrvatskog naroda pogođenog ovim tragičnim događajem. Jamčeći žarke molitve za sve vas, a posebice za djecu, stare, bolesne i nemoćne, Njegova Svetost upućuje srdačnu riječ ohrabrenja, te moleći zagovor Majke Božje od Kamenitih vrata i blaženoga Alojzija Stepinca svima šalje svoj Apostolski blagoslov.
                              Kardinal Pietro Parolin, Državni tajnik Njegove Svetosti“
 

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije