Susret članova Sinode, medijskih djelatnika

Pod predsjedanjem predsjednika Odbora za odnose s javnošću Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, pročelnika Tiskovnog ureda vlč. mr. Borne Puškarića održan je u četvrtak, 31. kolovoza 2017. godine u prostorijama Tajništva Sinode susret članova Druge sinode, a koji su profesionalno angažirani u medijima.

Susretu su prisustvovali Blaženka Jančić i Jozo Barišić s Hrvatske radiotelevizije, Zvonimir Ancić i Diana Tikvić s Hrvatskog katoličkog radija te Branimir Stanić i Ivan Tašev iz Glasa Koncila.

Nakon pozdravnih riječi, mr. Puškarić je prisutnima zahvalio na dolasku rekavši da je cilj susreta priprema za Četvrto zasjedanje Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije koje će se održati 6. i 7. listopada ove godine, a na temu „Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu“. Jedna od podtema zasjedanja je i ‘Crkva i mediji’.

Sudionici susreta iznijeli su niz prijedloga i zaključaka vezanih uz odnos Crkve i medija, odnosno za pastoralno djelovanje Crkve u medijima i korištenje medija.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije