Trgovački lanac ukida rad nedjeljom

Predsjednik Upravnog odbora križevačkog trgovačkog lanca KTC Ivica Katavić potvrdio je za Hrvatsku katoličku mrežu da od iduće godine ukidaju rad nedjeljom, a već tri godine ne rade na blagdane jer smatraju da bi tradicionalna obitelj tada trebala biti na okupu.

„Bit će nam jako drago ako ćemo biti poticaj ostalim trgovcima da razmisle o ukidanju rada nedjeljom“, izjavio je Katavić, posvjedočivši da je nastalo veliko veselje među djelatnicima KTC-a nakon objave odluke o ukidanju radne nedjelje.

Izjavio je da je kao predsjednik Vijeća udruženja trgovine pri Hrvatskoj gospodarskoj komori pokušavao provesti inicijativu da se općenito zabrani rad nedjeljom. Domaći trgovci su uglavnom za, ali inozemni nisu, premda dolaze iz zemalja koje njeguju nerad nedjeljom.

„Smatram da je trgovina i zanimanje trgovca postalo nepopularno jer se radi, kako to ljudi kažu, petkom i svetkom. Odlučili smo ovim činom pokušati to zanimanje ponovno učiniti zanimljivim, privlačnim i da ljudi nađu svoju budućnost radom u trgovini“, izjavio je Katavić.

Trgovački lanac KTC zapošljava 1400 djelatnika. KTC trgovačku mrežu čini 27 supermarketa te niz specijaliziranih prodavaonica u 25 hrvatskih gradova.