Donesen Pravilnik Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

U ponedjeljak, 3. listopada 2016., na 18. obljetnicu proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca, zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, nakon što je saslušao mišljenje Biskupskoga vijeća i Prezbiterskoga vijeća Zagrebačke nadbiskupije, donio je Pravilnik Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije.

Navedeni Pravilnik se sastoji od 32 članka. Osim općih odredbi u kojima je pojašnjena definicija biskupijske Sinode, u Pravilniku su doneseni propisi vezani uz članove Sinode te način njihova biranja, uz vrste i zadaće sinodskih tijela, uz tijek i način odvijanja Sinode, te završne odredbe.

Na temelju donesenoga Pravilnika, u predstojećem razdoblju pristupit će se činu izbora članova Sinode u svim zajednicama vjernika koje djeluju na području Zagrebačke nadbiskupije.

Pravilnik Sinode je moguće preuzeti OVDJE

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije