Druga večer 24. festivala duhovne glazbe Krapinafest

Nakon uspješno održanog 1. festivalskog susreta 20. lipnja, ovogodišnji, 24. festival duhovne glazbe Krapinafest nastavlja se festivalskim koncertom.

Na otvorenom prostoru crkve Sv. Katarine u Krapini u nedjelju 29. kolovoza s početkom u 19 sati nastupit će mladi župne crkve Sv. Nikole biskupa Krapina – GAUDIUM DOMINI, DRAGUTIN HRASTOVIĆ s pratnjom i Ženski vokalni ansambl FIOLA. Ulaz je besplatan.

Ovogodišnji festival Krapinafest održava se pod geslom sa svoda Crkve MB Jeruzalemske na Trškom Vrhu kraj Krapine – „Početak boljega svijeta“ kao spomen na 50. obljetnicu značajnoga 8. marijanskog i 11. mariološkog kongresa održanog u Mariji Bistrici i u znaku 380. obljetnice dolaska franjevaca u Krapinu.

I ovogodišnji festival organiziraju Zajednica Bolji svijet i Franjevački samostan Krapina, dok je pokroviteljstvo festivala kao i do sada prihvatila Hrvatska franjevačka provincija svetih Ćirila i Metoda.