JUČERAŠNJOM SMOTROM MJEŠOVITIH CRKVENIH ZBOROVA započela devetnica povodom proslave župnog blagdana župe Uzvišenja svetoga Križa u Svetom Križu Začretju

Uoči blagdana Uzvišenja svetoga Križa, u Župi Sveti Križ Začretje u ponedjeljak 6. rujna molitvom krunice i misnim slavljem počela je devetnica kao priprema za proslavu župnog blagdana.

 Euharistijsko slavlje na početku devetnice predvodio je vlč. Luka Slijepčević, župnik dviju župa BDM od Sedam žalosti Veliko Trgovišće i Sveta Tri Kralja – Velika Erpenja.

U propovijedi vlč. Luka je istaknuo: Uloga i cilj liturgijske glazbe i onoga što svi mi radimo u našim župama je slaviti Boga i ako to nije naše pjevanje onda nemaju smisla naša okupljanja u crkvama. Svaka naša zajednica živi od zajedničke molitve i pjesme, dok vam od srca zahvaljujem, vašem doprinosu vašim župnim zajednicama, u vašim crkvama gdje pjevate, želim vas sve ohrabriti i potaknuti da ovo zajedništvo njegujemo, da u zajedništvu rastemo i u ovom zajedništvu i svojom pjesmom uvijek Bogu slavu dajemo. – zaključuje vlč Slijepčević.

Na smotri uz domaćine župni mješoviti zbor župe Uzvišenja Svetoga Križa nastupili su: župni zbor sv. Nikole biskupa Krapina, mješoviti zbor župe Sv. Jelene Križarice Zabok, župni zbor župe Presvetog Trojstva Krapinske Toplice, župni zbor sv. Mihovil Mihovljan i crkveni mješoviti zbor župe BDM od Sedam Žalosti Veliko Trgovišće koji su svojim skladnim pjevanjem uveličali samo misno slavlje.  

Mješoviti crkveni zbor “Ivan Bradica” Sveti Križ Začretje
Mješoviti zbor župe sv. Nikole biskupa Krapina
Mješoviti zbor župe sv. Jelene Križarice Zabok
Zbor župe Presvetog Trojstva Krapinske Toplice
Župni zbor sv. Mihovil Mihovljan
Crkveni mješoviti pjevački zbor župe BDM od sedam žalosti Veliko Trgovišće

Na kraju misnoga slavlja župnik i dekan Krapinskog dekanata preč. Vladimir Drnetić zahvalio je svima na ovoj prekrasnoj večeri te uručio simbolične poklone voditeljima župnih zborova.

Voditelji župnih zborova

Domaćin susreta preč Drnetić već treću godinu zaredom nastoji da ovo bude tradicijski susret koji će okupljati zborove s područja dekanata ali daljnje i šire okolice Zagorja.

Program devetnice nastavlja se danas danom bolesnika ali i u narednim danima (plakat u prilogu).

devetnica-plakat-2022

Na sam dan Župe i Općine misna slavlja su: u 08:00 sati kojeg predslavi vlč. Marijan Culjak, središnje euharistijsko slavlje u 11:00 sati kojeg predslavi vlč. dr. Tomislav Markić, ravnatelj Dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu te u 18:00 sati nakon kojeg će ispred crkve, na Trgu hrvatske kraljice Jelene svoj koncert održati Puhački orkestar „Ivo Tijardović“  Ciglenica Zagorska.

Svakoga dana devetnice vjernici imaju prilike izmiriti svoje duše u sakramentu Ispovijedi.