Krapinafest 2021 – festival duhovne glazbe

S ciljem njegovanja suvremene duhovne glazbe, te promocije sakralne baštine naših krajeva nakon prošlogodišnje pauze zbog aktualne situacije s pandemijom, ove godine nastavljamo s organizacijom festivala duhovne glazbe Krapinafest.

Ovogodišnji festival održat će se pod geslom sa svoda crkve na Trškom Vrhu kraj Krapine koje glasi „Početak boljega svijeta“ čime želimo obilježiti 50. obljetnicu marijanskog i mariološkog kongresa koji je pod tim geslom održan u Mariji Bistrici.

S posebnom radošću obilježit ćemo i 380. godišnjicu dolaska franjevaca u Krapinu.

Ovogodišnji festival bit će sličan našem prvom festivalu 1997.  jer će se održati na otvorenom prostoru pred Crkvom sv. Katarine kroz tri koncerta u različitim terminima.

Prva od tri festivalske večeri održat će se u nedjelju, 20. lipnja 2021. u 20 sati na otvorenom prostoru ispred Crkve sv. Katarine u Krapini. Svečano  misno slavlje služit će se u 18 sati.

Nastupit će Davor Terzić, Antonio Tkalec, te Bolji svijet i njihovi solisti; Sara Majsec, David Vidović i Marija Hrček.

Organizatori festivala: Zajednica Bolji svijet i Franjevački samostan Krapina. Ulaz na festival je besplatan.