Molitva za naše obitelji

Gospodine Isuse Kriste, Ti si se rodio u obitelji  i tako posvetio svaku ljudsku obitelj. Svijet u kojem živimo, trudi se, na različite načine,  razoriti to sveto zajedništvo, stvoreno u praskozorje čovječanstva.

Molimo Te, ulij u srca naših roditelja vjeru, slogu i mir te nesebičnu ljubav za prihvaćanje svakoga darovanoga života. Osobito Te molimo za one supružnike koji ne mogu imati djece, da ih blagosloviš i obraduješ željenim potomstvom.

obitelj-crkva-u-malom

Dao si nam preljepu domovinu Hrvatsku, ne dopusti da ostane prazna zbog sebičnosti naših očeva i majki, zbog njihove komotnosti te izbjegavanja najvažnije zadaće obitelji: darivanje novih života. Oče nebeski, blagoslovi naše zemaljske  očeve, posveti naše majke, blagoslovi   djecu i mlade!

Marijo, kraljice obitelji – zagovaraj i moli za sve obitelji zabočke župe, i sve obitelji domovine Hrvatske, sada i u vijeke vjekova. Amen!

(Molitvu napisao: vlč. Marijan Culjak, župnik zabočki)