Molitva za naše obitelji

Gospodine Isuse Kriste, Ti si se htio roditi u obitelji i tako posvetiti svaku ljudsku obitelj. Svijet u kojem živimo, trudi se, a različite načine, razoriti to sveto zajedništvo, stvoreno u praskozorje čovječanstva.

Molimo Te, ulij u srca naših roditelja vjeru, slogu i mir te nesebičnu ljubav za prihvaćanje svakog darovanog života. Osobito Te molimo za one supružnike koji ne mogu imati djece, da ih blagosloviš i obraduješ željenim potomstvom.

Dao si nam najljepšu domovinu Hrvatsku, ne dopusti da ostane prazna zbog sebičnosti naših očeva i majki, zbog njihove komotnosti te izbjegavanja najvažnije zadaće obitelji: darivanje novih života.

Oče nebeski, blagoslovi naše zemaljske očeve, posveti naše majke, blagoslovi djecu i mlade! Marijo, kraljice obitelji – zagovaraj i moli za sve obitelji domovine Hrvatske, sada i u vijeke vjekova. Amen!

(Molitvu napisao: Marijan Culjak, župnik zabočki, 2013. godine)