Najava Antunovskog proštenja i blagoslov bicikala

U nedjelju 18. lipnja u zabočkoj župi u kapeli sv. Antuna u Grabrovcu održat će se proštenje povodom blagdana sv. Antuna Padovanskoga u sklopu kojeg će se već tradicionalno po četrnaesti puta održati blagoslov bicikala, prijevoznog sredstva koji ne zagađuje okoliš te koji čuva naše zdravlje. Misno slavlje predslaviti će vlč. Volodymyr Kubinskyy (Vladimir Kubinski) uz suslavlje župnika Branka Riseka s početkom u 10:30 sati. Poslije mise biti će blagoslovljeno cvijeće (ljiljani) simbol sveca kojeg proslavljamo u toj kapeli sv. Antuna Padovanskog, zatim djeca naša budućnost i po tradiciji bicikli i dječja kolica. Poslije slijedi zakuska uz kobase, kolače i osvježavajuća pića s kojima će nas počastiti Sportska udruga “Grabrovčani” hvala svima na angažmanu oko organizacije istog kao i onima koji su pomogli u radnoj akciji čišćenja okoliša i unutrašnjosti kapele.