Naša župa sv. Jelene Križarice sutra slavi svoj Dan

Župa sv. Jelene Križarice iz Zaboka sutra slavi svoj Dan. Tim povodom, uoči blagdana koji će se ove godine proslaviti skromnije župljanima se obratio velečasni Marijan Culjak.

Sv. Jelena nije izmislila nekakvu novost kad je prihvatila križ i na taj je način dala ondašnjem svijetu simbol, znak za rješavanje ljudskih problema ovdje na zemlji. Pokazala nam je putokaz kako nasljedovati križ koji nas vodi u konačnu pobjedu nad grijehom, ohološću, zavišću i svega onoga što nam današnje vrijeme donosi bilo dobro bilo zlo. Križ je patnja, odricanje, sebedarje, a upravo to treba nasljedovati u liku naših svetaca. Na kraju je svima poželio da preuzmu poruku Jelene Križarice, da ostanu vjerni Bogu. “Ovaj blagdan sv. Jelene Križarice slavimo u mjesecu svibnju, mjesecu posebne pobožnosti Blaženoj Djevici Mariji. Marija je pod Križem postala Majka svih vjernika, neka Ona moli za sve nas da hodamo hrabro i radosnim i križnim putevima života i postignemo slavu uskrsnuća.

Mise su sutra u 7.30, 10 i 19 sati te će biti i prilike za sv. Ispovijed. Odazovimo se – poručio je velečasni.