Održana sjednica Predsjedništva Sinode

Pod predsjedanjem zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića, u utorak 2. siječnja 2018., u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, održana je deveta sjednica Predsjedništva Sinode. Na sjednici su sudjelovali svi članovi Predsjedništva.
           
Nakon molitve za Sinodu i pozdravnih riječi kardinala Josipa Bozanića, pročitan je zapisnik s osme sjednice Predsjedništva koji je jednoglasno prihvaćen.
 
Na sjednici su, između ostaloga, razmotrena najvažnija pitanja vezana uz Završno sinodsko zasjedanje, koje će biti održano 9. veljače 2018., kao i pojedina pitanja vezana uz Zahvalno euharistijsko slavlje u prigodi završetka Sinode na blagdan bl. Alojzija Stepinca, 10. veljače 2018. u zagrebačkoj prvostolnici.
 
Iduća sjednica Predsjedništva Sinode dogovorena je za 31. siječnja 2018. na kojoj će biti predstavljeni prijedlozi (propositiones) o kojima će se glasovati na Završnome sinodskom zasjedanju.
 
Radni dio sjednice Predsjedništva Sinode završen je u 10.30 sati.
 
 Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije