Stiglo nam je Betlehemsko svjetlo mira

Na misi zornici 15. prosinca 2022., članovi Odreda izviđača „Spider“ iz Duge Rese donijeli su Betlehemsko svjetlo u župu sv. Jelene Križarice i Grad Zabok.

Priprema za ulaznu procesiju
Ulazak procesije u župnu crkvu
Misno slavlje

I ove godine po drugi puta povezanošću vlč. Riseka kroz djelovanje u prijašnjoj župi bl. Alojzija Stepinca prenijeli su Betlehemsko svjetlo u svoj kraj a jutros u našu župu gdje su sudjelovali u svetoj misi. Na donesenom svjetlu su poslije mise župljani upalili svoje lampione i prenijeli svjetlo iz mjesta Isusovog rođenja u svoje domove.

Izviđači na misnom slavlju
Molitva za pripremu paljenja svjetla
Priprema za paljenje svjetla
Upaljeno svjetlo u našem lampašu
Zajednička fotografija
Betlehemsko svjetlo u našoj crkvi

Tradiciju Betlehemskog svjetla mira pokrenuli su austrijski izviđači 1986. godine, a danas je proširen u cijeloj Europi i svijetu. Na 1. nedjelju došašća austrijski izviđači pale Betlehemsko svjetlo u betlehemskoj spilji Isusovog rođenja. Potom ga donose u Beč, odakle ga je Savez izviđača Hrvatske prenio u Zagreb, a zatim ostale izviđačke organizacije raznose po svojim sredinama.

Pripremio: Darko Fiket, župni medijski suradnik