Susret kardinala Josipa Bozanića i predsjednice RH gospođe Kolinde Grabar Kitarović

U subotu 9. prosinca 2017. godine, kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup susreo se s gospođom Kolindom Grabar Kitarović, predsjednicom Republike Hrvatske. Susretu su nazočili mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački i dr. Mate Granić, posebni savjetnik predsjednice. U razgovoru su izmijenili mišljenja o aktualnim društvenim prilikama u Hrvatskoj.

Na prijedlog Predsjednice susret je održan u Vili Prekrižje, gdje je Predsjednica Kardinalu predstavila koncept “Adventa u Vili Prekrižje” kojim se želi naglasiti tradicija obilježavanja Došašća u Hrvatskoj.

Razgledavajući tradicijskim ukrasima uređenu Vilu Prekrižje kardinal Bozanić osvrnuo se na bogatstvo hrvatske narodne baštine vidljivo u običajima kojima je prožeto vrijeme Došašća te istaknuo važnost njegovanja pozitivnih međuljudskih odnosa, razumijevanja i djelatne kršćanske ljubavi, što u Adventu na poseban način dolazi do izražaja.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije/ Foto: “Ured Predsjednice RH / Vinko Jovanovac, Tomislav Bušljeta”.