Susret Pape u miru Benedikta XVI. i kardinala Bozanića u Vatikanu

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, posjetio je 1. ožujka Papu u miru Benedikta XVI. u njegovoj rezidenciji u Vatikanu, samostanu „Mater Ecclesiae“, povodom nadolazećeg 90. rođendana Benedikta XVI.
 
U dužem razgovoru Papa u miru zanimao se za život Crkve u Hrvatskoj. Benedikt XVI. posebno se prisjetio svog pastirskog pohoda Hrvatskoj 4. i 5. lipnja 2011. istaknuvši da još i danas nosi žarku uspomenu na susret s mladima na Trgu bana Josipa Jelačića 4. lipnja 2011. gdje ga se posebno dojmila tišina za vrijeme molitve klanjanja pred Isusom u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Papa u miru uputio je pozdrave hrvatskim biskupima, svećenicima i cijelom hrvatskom narodu, naročito mladima, naglasivši da se svih spominje u molitvi pred Gospodinom.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije