Zagrebački bogoslovi pozivaju na molitvu krunice Božjega milosrđa

Od ponedjeljka 5. ožujka zagrebački bogoslovi u zagrebačkoj katedrali svakoga dana sve do 28. ožujka predvode molitvu krunice „Božjega Milosrđa“ ispred replike originalne slike Milosrdnog Isusa iz Vilniusa.

Molitva će biti svaki dan od 15 sati, a poslije krunice molit će se i zazivi Božjem Milosrđu.

Isus je rekao sv. Faustini Kowalskoj: „Ljudima dajem posudu s kojom trebaju dolaziti po milosti k izvoru milosrđa. Ta posuda je ova slika s potpisom: Isuse, uzdam se u Tebe!“ (Dnevnik, 327).

Ovom pobožnošću bogoslovi, osim što se žele pripremiti za blagdan Božjega Milosrđa, žele potaknuti ljude na još veće štovanje Božjega Milosrđa tj. samog Isusa koji je Božje neopisivo milosrđe, kako je napisao sv. Ivan Pavao II. u enciklici „Bogat milosrđem“.

U njoj papa također ističe: „Milosrđe je drugo ime za ljubav, to ime ljubav preuzima kad se susreće sa silama zloga“.

Višeslav Foretić
bogoslov 1. godine