Čestitka župniku za 40-u obljetnicu svećeničkog ređenja

Čestitamo našem župniku 40-u obljetnicu svećeničkog ređenja!

Dragi župniče. Vi ste prelijepi i bogati mozaik svoga ljudskog i svećeničkog života stvarali gotovo svih ovih 40 godina. Onaj, kojemu ste, kao svećenik, kroz ove godine vjerno služili, davao Vam je snagu da uvijek budete u službi vječnih evanđeoskih vrednota ali i nadahnuće da se izdignete iznad svega onoga što narušava čast i dostojanstvo čovjeka Božjeg na zemlji.


Ja Vam u ime cijele naše župne zajednice ali i u svoje osobno ime od srca čestitam na divnom svjedočanstvu, ljudske i vjerničke hrabrosti i ustrajnosti, kao i na svemu što ste učinili i što ćete još činiti a što je bilo dobro, za naš hrvatski narod, za Crkvu Katoličku i sveopću satkanu od milijuna svojih članova, koji svi zajedno razglašuju slavu svoga Stvoritelja i Otkupitelja. Vaš primjer neka posluži svima ostalima, koji Vas danas okružuju, u radosti i veselju, da i oni ostanu vjerni svom pozivu i poslanju, na dobro njih samih, kao i svih do kojih ih dovede nedokučiva providnost Božja.

SRETNO I BLAGOSLOVLJENO VAM BILO I NADALJE DA BUDETE MUDRI GRADITELJ I PASTIR NAŠIH DUŠA…