Molitveno bdjenje uoči prve nedjelje došašća

U predvečerje prve nedjelje došašća u subotu 26. studenoga župljani župe Sv. Jelene Križarice u Zaboku, prvopričesnici i krizmanici kao i njihovi roditelji okupili su se u crkvi kako bi zapalili prvu svijeću na adventskom vijencu. Uz pjevanje adventskih pjesama, čitanje Božje riječi i molitve vjernika upaljena je svijeća, a obred paljenja svijeće vodio je župnik Marijan Culjak.

20161126_180213

Paleći prvu adventsku svijeću molili smo za naše obitelji i domovinu kao i cijeli svijet.  Svijeću je zapalila Katarina Tomek a prigodni tekst je pročitala Katarina Kovačević.

20161126_182840

Župnik je u kratkom nagovoru istaknuo važnost i smisao došašća kao i samih zornica te dodao: Neka se po Božjem zagovoru dogodi i naše duhovno rođenje i preporođenje kojega trebamo i za kojim čeznemo. Susret smo zaključili skladnom pjesmom pjevajući “Dođi, dođi nam Gospode”!

 Darko Fiket
župni medijski suradnik Tiskovnog ureda