Najava proslave blagdana sv. Antuna i blagoslov bicikala

U nedjelju 12. lipnja u zabočkoj župi u kapeli sv. Antuna u Grabrovcu održat će se proštenje povodom blagdana sv. Antuna Padovanskoga u sklopu kojeg će se već tradicionalno po sedmi puta održati blagoslov bicikala, prijevoznog sredstva koji ne zagađuje okoliš te koji čuva naše zdravlje i dječjih kolica.

Poznato je da u našoj okolici blagoslivljamo automobile, motore, traktore itd pa se tako rodila i ova ideja na inicijativu župnika Marijana Culjaka. Misno slavlje predvoditi će župnik s početkom u 11.00 sati.

Poslije mise biti će blagoslovljeno cvijeće (ljiljani) simbol sveca kojeg proslavljamo u toj kapeli sv. Antuna Padovanskog, zatim djeca naša budućnost te buduće majke (trudnice) i po tradiciji bicikli i dječja kolica.

 Darko Fiket, župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda  Zagrebačke Nadbiskupije