Objavljene kateheze za pripremne susrete SHKM-a 2020.

Jedanaesti Susret hrvatske katoličke mladeži održat će se sljedeće godine u Zagrebu od 9. do 10. svibnja pod geslom „Što god vam rekne, učinite!“ (Iv 2,5). Prvoga dana Susreta, u subotu 9. svibnja, mladi će sudjelovati na katehezama po župama Zagrebačke nadbiskupije, dok će se središnji događaj, tj. svečano euharistijsko slavlje na Trgu bana Josipa Jelačića održati u nedjelju 10. svibnja.

Za blagoslovljenu i plodonosnu pripremu za zagrebački Susret, dostupne su pripremne kateheze u kojima se obrađuju teme koje proizlaze iz gesla Susreta, a koje svojom tematikom žele potaknuti mlade na zauzeto djelovanje i zauzimanje u društvu. Njihov sadržaj ponajprije je pomoć u osmišljavanju susretâ i ostvarenju predloženih ciljeva, te se može prilagođavati ovisno o mogućnostima i potrebama zajednice.

Deset se pripremnih kateheza može pronaći na službenoj stanici Pastorala mladih Zagrebačke nadbiskupije.