Najava Mlade mise i predstavljanje vlč. Tonija Potrebića

Mlada misa zasigurno je jedan od najvećih događaja u životu svakog svećenika a ove nedjelje 08. srpnja u župi sv. Nikole  biskupa u Krapini Mladu misu će slaviti vlč. Toni Potrebić. Tim se povodom u krapinskoj župi od četvrtka organizira trodnevni program duhovne pripreme, koji počinje svakodnevno u 19.00 u župnoj crkvi. Nedjeljna svečanost počinje

ispred roditeljske kuće u 9.00 sati gdje će mladomisnik primiti blagoslov roditelja, a zatim u procesiji krenuti prema crkvi. U 10.00 sati  slijedi Mlada misa vlč. Tonija Potrebića  na kojoj će propovijedati vlč. Andrija Miličević, pomoćni duhovnik Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu. 

Marijanska pobožnost i pojedinačni mladomisnički blagoslov održati će se u crkvi Majke Božje Jeruzalemske na Trškom Vrhu s početkom u 18 sati.

Za župu te Grad Krapinu veliki je to i značajan događaj s obzirom da je župa imala mladomisnika prije 66 godina koju je tada proslavio vlč. Ivica Hršak.                                  

Tim povodom razgovarali smo s mladomisnikom

 

 

Darko Fiket, župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda Zagrebačke Nadbiskupije