Prilika za potpuni oprost za vrijeme trajanja Sinode

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić u svome je Pastirskom pismu povodom prvoga zasjedanja Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, u skladu s crkvenim propisima, odredio da zagrebačka katedrala, dok traje Sinoda, bude crkva za dobivanje oprosta.
 
Tako ćemo moći živjeti stanoviti produžetak Svete godine milosrđa te i nadalje, od 8. prosinca ove godine do završetka Sinode, primati potpuni oprost, pod uobičajenim uvjetima koje smo upoznali tijekom Jubilejske godine – stoji u Kardinalovu Pismu.
 
Potpuni oprost vremenite kazne za grijehe može se odnositi na vlastite grijehe, ali i na duše pokojnih. Da bi se primio oprost, Crkva upozorava da je potrebno:
 

  • ispovijediti se
  • pričestiti se
  • izmoliti molitve na nakanu Svetoga Oca prigodom hodočašća u zagrebačku katedralu.

 
To mogu biti molitve: Vjerovanje, Oče naš, Zdravo Marijo (ili drugi marijanski zazivi), Slava Ocu.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije