Proštenje povodom blagdana sv. Antuna i blagoslov bicikala

U nedjelju 17. lipnja u zabočkoj župi u kapeli sv. Antuna u Grabrovcu održat će se proštenje povodom blagdana sv. Antuna Padovanskoga u sklopu kojeg će se već tradicionalno po deveti puta održati blagoslov biciklista i bicikala, prijevoznog sredstva koji ne zagađuje okoliš te koji čuva naše zdravlje i dječjih kolica.

Poznato je da u našoj okolici blagoslivljamo automobile, motore, traktore itd. pa se tako rodila i ova ideja na inicijativu župnika Marijana Culjaka. Misno slavlje predvoditi će župnik s početkom u 10 sati.

 

Poslije mise bit će blagoslovljeno cvijeće (ljiljani) simbol sveca kojeg proslavljamo u toj kapeli sv. Antuna Padovanskog, zatim djeca – naša budućnost i po tradiciji – bicikli i dječja kolica.Nakon mise održati će se prigodno druženje ispred kapelice zahvaljujući mještanima Grabrovca, Zabočke ceste, ulice Antuna Mihanovića i Kaštelskog puta koji će svojom marljivošću i brigom za druge počastiti hodočasnike i vjernike.

Darko Fiket, župni medijski suradnik