Upaljena i četvrta adventska svijeća

Danas smo upalili zadnju četvrtu adventsku svijeću koju je upalio naš sjemeništarac Martin Fiket koji je na zimskim praznicima aktivan u župi… Obred paljenja predvodio je vlč. župnik koji je okupljenoj djeci ispričao primjer o darovanju istaknuvši kako je umijeće darivanja najveće koje čovjek može steći. Svaki blagdan i svaka prigoda pružaju nam priliku da nešto darujemo onima koje volimo.

Darivati možemo život, radost, dobrotu, osmijeh, toplu riječ. Dar od srca nema cijene, on drugima prenosi našu ljubav i želju. Darove koje ljudi međusobno razmjenjuju znak su da postoji izvor iz kojega dolaze svi darovi: Božje srce koje nam se darovalo u otajstvu Božića, i svakodnevno u Euharistiji ističe vlč. župnik.