Uskršnja košarica 2024

Caritas župe svete Jelene Križarice Zabok i ove godine organizira akciju „Uskršnja košarica“ kako bi uljepšati blagdan Uskrsa obiteljima slabijeg materijalnog i imovinskog statusa. Od 14.02. do 25.03. košare će biti postavljene u trgovinama za pomoć najugroženijim obiteljima.

Cilj akcije je prikupiti hranu i osnovne higijenske potrepštine te ih donirati socijalno ugroženim obiteljima ubacivanjem nekog proizvoda u košaricu na izlazu iz trgovine. Prikupljene proizvode će naši članovi po završetku akcije zapakirati i tijekom uskršnjeg tjedna podijeliti obiteljima, kažu iz Caritasa.

Istom ovom akcijom je prošle godine prikupljeno podosta hrane, stoga se nadaju da će i ove godine prikupiti barem toliko ili više, što bi značilo i veći broj obitelji koje će razveseliti ovaj Uskrs.