Godišnje župno klanjanje pred Presvetim

Kao jedno od mjesta gdje se sveti Valentin posebno slavi je i naša župa sv. Jelene Križarice u čijoj se župnoj crkvi nalazi oltar sv. Valentina, a na molitvu u župnu crkvu vjernici dolaze cijelog dana iz susjedstva i župe. Sama proslava blagdana i župno proštenje održat će se u petak 14. veljače misnim slavljima u 10.00  i 17.00 sati.

Misno slavlje u 10 sati predslaviti će vlč. dekan Vladimir Drnetić, župnik župe Uzvišenja Svetoga Križa iz Svetog Križa Začretja u zajedništvu svećenika iz dekanata . Ujedno će se i proslaviti godišnje klanjanje kada naša župa u ime čitave Nadbiskupije klanja se i moli pred Presvetim. Izlaganje Presvetog bit će od 9.00 sati do mise u 10 sati te poslijepodne od 16 sati do 17 sati nakon kojeg slijedi misno slavlje. 

Dobro je da kao vjernici ne zaboravimo da toga dana naša župa ‘kleči’ pred Euharistijskim Isusom u ime cijele naše Nadbiskupije. Zato će biti poželjno da pojedinci i obitelji s djecom nađu neko vrijeme za zahvalni, prosni pohod i poklon Isusu.

Darko Fiket, župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda Zagrebačke Nadbiskupije