Jedanaesti blagoslov bicikala i biciklista, djece i dječjih kolica u kapeli sv. Antuna Padovanskog u Grabrovcu

U nedjelju 14. lipnja u zabočkoj župi u kapeli sv. Antuna u Grabrovcu održat će se proštenje povodom blagdana sv. Antuna Padovanskoga u sklopu kojeg će se već tradicionalno po jedanaesti puta održati blagoslov bicikala, prijevoznog sredstva koji ne zagađuje okoliš te koji čuva naše zdravlje.

plakat 2020
Blagoslov arhiva 2019


Poznato je da u našoj okolici blagoslivljamo automobile, motore, traktore itd pa se tako prije desetak godina rodila ideja na inicijativu župnika Marijana Culjaka. Misno slavlje održati će se u 10.00 sati.

Poslije mise biti će blagoslovljeno cvijeće (ljiljani) simbol sveca kojeg proslavljamo u toj kapeli sv. Antuna Padovanskog, zatim djeca naša budućnost i po tradiciji bicikli i biciklisti te dječja kolica.

Blagoslov kolica arhiva i djece

Nakon mise održati će se prigodno druženje ispred kapelice zahvaljujući gradu Zaboku, mještanima i župniku.

Darko Fiket,  župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda Zagrebačke Nadbiskupije