Po sedmi puta blagoslov bicikala, dječjih kolica, djece i cvijeća

Spoznaj sebe i istinu o sebi“

Misno slavlje te već tradicionalni po sedmi puta blagoslov bicikala, dječjih kolica, djece, budućih majki (trudnica) i cvijeća održani su u nedjelju, 12. lipnja u kapelici sv. Antuna u Grabrovcu. Vlč. Marijan Culjak, glavni inicijator ovog događaja, okupljenim je vjernicima na temelju evanđelja pojasnio da nas Bog neizmjerno ljubi.

Svi volimo kada nas ljudi pohvale izgovarajući lijepe riječi. Volimo kada se o nama šire dobre vijesti. Izbjegavamo ljude i situacije koje mogu ugroziti savršenu sliku o nama. Budi se u nama neprijateljstvo i strah pred osobama, koje vrlo često iznose o nama istinu. Često se iza šminke skriva pravo lice. Kritika boli. Nitko je ne želi, iako dolazi i od strane prijatelja. Zašto se bojimo istine o sebi?  Izgleda da nakon istočnoga grijeha čovjek bježi sam od sebe i ne želi poznati istinu o sebi. Đavao je spretan. On zna, jer je perfektno naučio ljudsku logiku, da čovjek kada spozna istinu o sebi, sam poželi biti potpuno predan Bogu. To njemu smeta. Zato čini sve kako bi ljudi živjeli u laži i ne upoznali istinu o sebi.

20160612_110910v

20160612_120623a

Dopustimo Isusu da djeluje u nama. Njegova riječ je istinita. Oslobađa. Isus nam se obraća i po ljudima. Možda ih često ne želimo poslušati jer ih jako dobro poznajemo. Tako djeca izbjegavaju svoje roditelje, njihove savjete. To je jako bolno iskustvo. Zato iz pokoljenja u pokoljenje pažljivo naučimo slušati i živjeti istinu o sebi. Dozvolimo Isusu da nas natapa svojom riječju jer je ona i danas aktualna i živa.

Sv. Antun se u potpunosti predao službi za druge. Resile su ga  karizme i kvalitete a koje bi danas svatko od nas trebao nasljedovati – biti dobar, pošten, skroman i imati ljubavi za druge, ljubavi za svakoga čovjeka, velikog i malog, zdravog i bolesnog, a mogli bi tako nabrajati unedogled.

20160612_121143a

20160612_121338c

20160612_121314b

Sveti Antun nam je primjer kako nasljedovati njega u užurbanom vremenu u kojem živimo, toliko možemo pružiti drugima osmjehom, toplom riječju, stiskom ruke ili nekom drugom gestom. Pokušajmo i mi poput Antuna svojom dobrotom, strpljivošću, ljubavlju zadužiti ovaj svijet i vrijeme u kojem živimo., zaključio je svoju homiliju vlč. Culjak.

Radost novoga života iz Vode i Duha Svetoga te u zajedništvo Katoličke Crkve po sakramentu svetoga Krštenja i po vjeri svojih roditelja i kumova pridružena je   Bela    Antonija Šverko. Roditeljima, kumovima i njihovim obiteljima iskrene čestitke!

20160612_115808a

Misno slavlje pjevanjem je uveličao zbor mladih župe sv. Jelene Križarice. Po završetku misnog slavlja uslijedio je blagoslov djece od onih najmanjih pa do onih najvećih, cvijeća, bicikala i dječjih kolica.

Darko Fiket, župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda                                                 Zagrebačke Nadbiskupije