Proslava Stepinčeva u zagrebačkoj katedrali

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodit će u ponedjeljak, 10. veljače 2020. godine, u zagrebačkoj prvostolnici s početkom u 19 sati euharistijsko slavlje blagdana blaženoga Alojzija Stepinca.


Od petka 7. do nedjelje 9. veljače u zagrebačkoj prvostolnici, kao duhovna priprema za proslavu blagdana Blaženika, slavit će se trodnevnica, a svakoga će dana te trodnevnice, s početkom u 18 sati, biti slavljena euharistija koju će predvoditi pomoćni biskupi: prvi dan biskup mons. Mijo Gorski, drugi dan biskup mons. Ivan Šaško i posljednji dan biskup u miru mons. Valentin Pozaić.

Ove godine obilježava se 60. obljetnica Blaženikove smrti. U tome euharistijskom slavlju, kao i svake godine, zahvalit ćemo Gospodinu za milosti koje po daru Blaženika primamo u našoj Crkvi i narodu te moliti za njegovu što skoriju kanonizaciju.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije