Najava proslave sv. Antuna i blagoslov bicikala

U kapeli sv. Antuna u Grabrovcu, u nedjelju 19. lipnja, proslavit će se blagdan sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje započet će u 10:30 sati koje će predslaviti župnik Branko Risek.

Poslije mise bit će blagoslov djece i ljiljana – simbola sv. Antuna Padovanskog. Zatim će se po trinaesti puta održati blagoslov biciklista i bicikala – prijevoznih sredstva koja čuvaju naše zdravlje i ne zagađuju okoliš, te dječjih kolica.

U kraju poznatom po blagoslovu automobila, motora i traktora ta se ideja rodila prije nekoliko godina na inicijativu Marijana Culjaka, supsidijara danas u župi sv. Jelene Križarice.

Nakon mise održat će se i prigodno druženje uz domjenak koje za sve župljane i hodočasnike priprema Sportska udruga „Grabrovčani“ u suradnji s Gradom Zabokom.